Warhammerové knížky v češtině na příští rok

Rubrika: Black Library

Přímo na anglických stránkách Black Library se objevila zpráva o tom, co nakladatelství Polaris, vydávající české překlady knížek z prostředí Warhammeru a Warhammeru 40,000, chystá na příští rok. Podobně jako letos to i příští rok vypadá na tři knížky, ikdyž tentokrát asi žádného dalšího zabíječe.

Článek nejprve zmiňuje, že v českém překladu právě vyšel Zabíječ upírů, následovně uvádí plán Polarisu na příští rok. Jsou zmíněny tyto knížky:

  • Drachenfels – od spisovatelky Kim Newman, která píše pod pseudonymem Jack Yeovil. Knížka je z prostředí Warhammeru, v hlavní roli upírka Genevieve. Pro dlouholetého českého fandu se nejedná o úplnou novinku, určitě si vzpomene na povídku V Šedých horách zlato není ze sbírky povídek Vlčí jezdci, úplně první Warhammerové knížky, kterou Polaris vydal (již v roce 1994). Z pohledu anglického čtenáře je Drachenfels nyní „jen jedna z knížek“, jelikož Genevieve již vystupuje i v dalších třech novelách – Genevieve Undead (nemrtvá Genevieve), Beast in Velvet (Bestie v sametu) a Silver Nails (Stříbrné nehty).
  • Realm of Chaos – neboli česky Říše Chaosu. Tato knížka nebude dlouhým románem, ale sbírkou povídek z fantasy světa Warhammeru. Z autorů jednotlivých povídek bych zmínil Gava Thorpa, jehož beletrie je velmi dobrá, na rozdíl od jeho činů v oblasti pravidel Warhammeru, či Jonathanna Greena.
  • Into the Maelstrom – podobně jako předchozí uvedená knížka, i v tomto případě se jedná o sbírku povídek. Název lze přeložit jako „Do víru“ a zde se bude jednat o povídky ze světa Warhammeru 40,000, tedy se sci-fi pozadím. Z osvědčených autorů můžeme zmínit Williama Kinga (autora Zabíječů), Gava Thorpa, Alexe Hammonda (který má dvě výtečné povídky v antologii povídek z prostředí Necromundy Status:Deadzone) či Jonathanna Greena.

Článeček z Black Library uvádí ještě termín „and several more titles“, tedy jako že Polaris na příští rok chystá kromě těchto knížek ještě několik dalších titulů. Nyní vydával Polaris „jen“ tři překlady knížek z Warhammeru či Warhammeru 40,000 ročně, a ač nám takto spousta knížek uniká (Black Library vydává měsíčně jednu knížku z WH a jednu z WH40K, tedy 24 knížek ročně), je otázkou, zda by se vydávání více českých překladů s touto tématikou uživilo. Pokud výše uvedený anglický dovětek má znamenat, že ano, že to Polaris zkusí, bude to zajisté příjemné překvapení.

Původní anglický článek lze najít zde.

Drachenfels Realm of Chaos Into the Maelstrom