Elfí mág v Mordheimu

Rubrika: Mordheim

Je mnoho kouzelníků, čarodějnic a mágů, kteří se toulají Starým světem. Mnoho z nich se vydalo hledat vzácný chaotit, který leží roztroušen v ruinách Mordheimu. Avšak ne všichni jej hledají pro ukojení své touhy po moci a bohatství.

Do Mordheimu dorazil nový žoldnéř, elfí mág. Umí tři kouzla a najmout ho mohou říšské gangy.

Elfí mág

Osobně si ale myslím, že se nejedná o povedenou postavu a v bitvách nebude nasazován vůbec. Hlavním důvodem určitě bude, že podobně jako Aenur je i tento nepojmenovaný elf tulákem a po první bitvě s Vaším gangem Vás opustí. Ale dokonce i kdyby po bitvě neodešel, asi by ho hráči nebrali, jelikož není ničím zajímavý pro skutečné využití v bitvě. Jako bojovník neobstojí a většina jeho kouzel je zaměřena k ochraně jeho vlastní osoby, bez velkého vlivu na okolí. Výjimkami jsou kouzla Socha světla a Lovcova zloba, ale kromě nich Vám elf v bitvě asi nijak nepomůže. Takže jediné, čeho je schopen, je ve skutečnosti pouze zavazet, což je za 45 zlaťáků za jedinou bitvu trochu drahá sranda.

Takže bych tipoval, že Games Workshop udělal zajímavou figurku elfa, trochu ve stylu elfích figurek pro Pána prstenů, ovšem v měřítku 28mm, a teď ho musejí prodat. Ale nejspíš tuto figurku nikdy neuvidíme, protože si ji asi koupí jen ten, komu se neuvěřitelně líbí a na pravidla nehledí. Proto berte tato pravidla jen jako příspěvek ke komplexnosti překladů do Mordheimu.

Pochopitelně ale doporučuji všem přečíst si pozadí jak o tomto žoldnéři, tak i další článeček doprovázející tato pravidla. Nejen, že se dozvíme něco dalšího o Starém světě a době okolo roku 2000, kdy kometa na Mordheim dopadla, ale nevylučuji, že na příštím turnaji se znalostní kvíz poprvé rozšíří ze základních pravidel i na všechny povolené doplňky.

Pravidla pro tohoto nového žoldnéře vyšla v časopise Fanatic Magazine č. 5 a jedná se o prvního ze série několika nových žoldnéřů, přičemž v blízké budoucnosti nás čekají přinejmenším Kislevská hraničářka a Půlčík zloděj.

  Je to druh magie (1,3 MiB, 2 630 stažení)