Město prokletých

Rubrika: Mordheim

V poslední době se na mých stránkách objevovaly hlavně aktualizace překladů z Mordheim Annualu 2002, ale nový překlad k Mordheimu se už tady nějakou dobu neobjevil. Nyní Vám to ale bohatě vynahradím.
Mapa Mordheimu

Článek Město prokletých je pravděpodobně nejdelším překladem, jaký jsem kdy dělal, pochopitelně kromě základních pravidel Mordheimu. Však také v časopise Town Cryer vycházel na pět pokračování.

Navíc účastníci posledního turnaje v Praze se setkali s novou mapou Mordheimu, po které se pohybovali. Stěpan si ji tehdy ode mě půjčil a použil již na turnaji. Právě v tomto překladu se mapa nachází a tak si ji nyní můžete všichni vytisknout a používat ve svých kampaních.
Socha hraběte Gottharda

Nejen to, v tomto doplňku se poprvé objevují úplně nové ilustrace. Zatím vždy všechny doplňky provázely standardní ilustrace z pravidel Mordheimu, případně nějaké ilustrace z Warhammeru či ostatních her GW. Nyní zde máme úplně nové ilustrace z města prokletých.

Ale konečně bych se také mohl zmínit, o čem vlastně ten doplněk pojednává… Většinu tvoří spousta nového pozadí, které popisuje jak situaci před dopadem komety, tak i po něm. Celý doplněk je rozdělen do čtyřech částí města a pozadí se vždy věnuje každé části do hloubky, od reálií v dané čtvrti, přes lidi žijící v ní až po to, jak příslušná čtvrť města pocítila hněv boží.

Aby zde však bylo ale i něco pro hru, každá čtvrť je doprovázena jedním scénářem, který je specifický pro danou oblast města. Máme zde tedy čtyři nové scénáře do Mordheimu, a myslím, že docela zajímavé.

Chtěl bych využít tohoto doplňku na příštích turnajích. Jednak se můžete těšit na spoustu nových otázek ve večerním testu z Mordheimu, které budou čerpat odsud. Město prokletýchTaké bych ale chtěl nějakým způsobem (ještě vymyslím) zařadit zde uvedené scénáře do kampaně. Na to bude ale zapotřebí terén, který se zde vyskytuje, bude zapotřebí vyrobit hřbitov (patřičné velikosti), řeku s pašeráckou lodí, sochy čarodějů a vegetaci z městského parku. Proto přivítám, pokud se skupinky hrající Mordheim v naší zemi do výroby takových terénů pustí a přivezou je na turnaj. A abych stavění tohoto terénu nějak podpořil, již nyní dávám vědět, že tyto terény zahrnu do budovatelské soutěže, která hráče motivuje ve stavění terénu a vození na turnaj.

  Město prokletých (4,7 MiB, 4 203 stažení)