Mordheim opět v časopisu White Dwarf

Rubrika: Mordheim

Games Workshop po delší době opět uveřejnil nějaký nový materiál k Mordheimu, pokud tedy nepočítáme Fanatic web, kde ale jen umisťují příspěvky od hráčů, kdo jim co poslal. Tentokrát se ale jedná o článek přímo z pera Games Workshopu, článek vyšel v časopisu White Dwarf 314, tedy v nejnovějším čísle. A hned zde také máte překlad do češtiny.

No, netěšte se příliš, zase Vás teď trošičku zklamu. Je to jen první část, článek bude vycházet naněkolikrát. Ale přinejmenším je to tedy ochutnávka, první část zajímavé kampaně, kterou lidé přímo v Games Workshopu hráli.

Kampaň se odehrává v jihozápadní čtvrti města Mordheimu a obsahuje právě zápletku, reálie a postavy z této čtvrti.

Jak jsem se zmiňoval, je to první část článku rozděleného na tři pokračování, a tak v této první části naleznete pouze speciální postavy, které se připojí ke každému gangu, jež se této kampaně bude účastnit. Příště vyjdou tři nové scénáře situované právě do této čvrti a nakonec…? Musíme se nechat překvapit, i když pozorný čtenář si ve článku zajisté všimne náznaku, co bude obsaženo v poslední části.

Abych si ulehčil trochu práce, přeložil jsem jen polovinu článku – samozřejmě tu polovinu, kterou považuji za podstatnou. Vynechal jsem jednak úvodní dvoustranu se shrnutím o co v Mordheimu běží (jak po stránce pozadí tak hry), druhak závěrečnou dvoustranu, kde účastníci kampaně hovoří o tom, proč se rozhodli v této kampani hrát zrovna za ten konkrétní gang, který hrají (většina odpovědí je ve stylu – ve Warhammeru hraju to a ono, a proto jsem chtěl v Mordheimu hrát také to samé a nebo právě něco úplně odlišného). Takže všichni, kdo se chtějí podívat na článek celý, najdou ho v angličtině právě v časopise WD 314.

Jsem ovšem přesvědčen, že jsem Vás o nic důležitého neošidil. V mojem překladu se nachází plnohodnotný materiál ke kampani, to znamená včetně příběhu a pozadí ke ke kampani.

Takže hurá na stahování, článek najdete zařazený do sekce Scénáře. A za měsíc pro jistotu znova zkontrolujte moje stránky, najdete zde další díl této kampaně (tedy pokud vyjde ve WD 315, ale věřím, že ano).

  Duše jako suvenýr (4,8 MiB, 2 463 stažení)