Nové amazonky – příjemné překvapení

Rubrika: Mordheim

Znáte mě. Nejsem nadšený z každé figurky, ba dá se říct, že možná právě naopak. Jsou figurky, které se mi líbí, ale jsou také figurky, o kterých si myslím pravý opak. A figurky amazonek pro prostředí Lustrie, které Games Workshop dal do prodeje přibližně před rokem a půl, právě patří do kategorie figurek, které diplomaticky řečeno nepovažuji za povedené.

Nová amazonkaKdyž jsem se dozvěděl, že mají vyjít na přelomu let 2002 a 2003 nové figurky amazonek, vysvitla ve mně jiskřička naděje. Ale hned následující větou zhasla – když jsem se dozvěděl, že nové figurky má dělat Gary Morley. Tento pán má sice pár povedených vyjímek (všichni tři speciální Carsteinové, tedy Vlad, Isabella a Manfred), drtivá většina jeho figurek je ale jaksi „velmi divných“.

O to více mně příjemně překvapilo, když jsem spatřil první fotku jedné z nových amazonek. Žádné podivné pozice, musím říci, že celkově dosti zdařilá figura. Samozřejmě nic extra, ale slušný kousek. Doufejme, že další amazonky budou podobně povedené.