Nové amazonky v prodeji

Rubrika: Mordheim

Nové amazonky pro Mordheim se nám dostaly do prodeje. Dopadlo to nakonec tak všelijak, něco je povedeného, něco méně. Nové figurky a zprávy okolo nich však vyvolaly jednu velkou otázku.

Kněžka Šampionka

Bojovnice totemu Bojovnice

Totiž když se podíváme dobře na fotky nových figurek, můžeme si všimnout, že podstavce jsou zpracovány ve stylu Mordheimu – tmavě hnědé okraje, tmavý písek. Což tak trochu neodpovídá prostředí Lustrie, tam by měly být podstavce zelené, tak jako se to dělá u Warhammeru. A nejen to – sice ještě nemám nový Town Cryer 23 v rukou, abych tyto zprávy potvrdil nebo vyvrátil, ale doslechl jsem se, že v tomto časopise se má vyskytovat report z bitvy mezi dvěma nejnověji vydanými gangy – tedy zápasníky a amazonkami! Zápasníci ale patří do Mordheimu a amazonky podle původních pravidel do Lustrie. Že by sedly na loď a vyrazily na starý kontinent? No, nějak se mi to nezdá. Uvidíme…

A nakonec se vrátím k figurkám. Na figurce kněžky (velitelky) se mi nezdá maska-lebka přes obličej, nechápu, proč nemohli figurce dát ženský až dívčí obličej. Šampionka, která se na mých stránkách objevila již před nějakou dobou, je asi nejpovedenější figurkou ze všech. Hlavu první totemové bojovnice raději ponechám bez komentáře a obyčejné bojovnice mi rozhodně připadají jako průměrné figurky, nic extra. Ovšem na druhou stranu upřímně říkám, že tyto figurky jsou podstatně povedenější než ty předchozí.