Peníze předem!

Rubrika: Mordheim

Článek se dvěma novými žoldnéři, říšským nájemným vrahem a tileánským střelcem, byl jedním z vůbec prvních doplňků pro Mordheim. Na konci minulého roku bylo znova otištěn v knize Mordheim Annual 2002.
Peníze předem

Oba žoldnéři z tohoto doplňku jsou velmi zajímaví. Říšský nájemný vrah je velmi dobrý zabiják s jednou unikátní schopností, a to totiž, že na rozdíl od jiných žoldnéřů ho můžete vybavovat. Má to ale samozřejmě malý háček. Veškeré vybavení, které mu koupíte či jinak dáte, už nikdy nevrátí. Prostě je jeho, bude ho používat, ale není možnost mu v případě nouze vzít vybavení a dát ho někomu jinému.

Tileánský střelec zase mistrně vládne svou kuší. Kromě balistiky na hodnotě 4 umí mířit tak přesně, že ignoruje postihy za dlouhou vzdálenost a za kryt. Bude se tedy jednat o výtečnou pomoc střelecké části Vašeho gangu.

V Annualu 2002 byla u tohoto doplňku jen jedna drobná změna, která se navíc týkala jen originálu, protože v českém překladu jsem tuto změnu na základě jiného článku od Games Workshopu uvedl již od začátku – jedná se o to, že gang orků a skřetů je uveden mezi gangy, které nemohou najmout Říšského nájemného vraha.

Takže moje nejnovější aktualizace se tentokrát týká jen opravení pár překlepů. A samozřejmě jsem doplňku dal vzhled přesně podle originálu. Tak doufám, že se vám bude líbit.

  Mordheim Annual 2002 (10,6 MiB, 7 128 stažení)