Trpasličí hledači pokladů

Rubrika: Mordheim

Tak nakonec se dočkali i trpaslíci – mají své speciální figurky pro Mordheim, a myslím, že jsou ze všech nových gangů pro Mordheim nejpovedenější. Zde najdete jejich fotky.

Trpasličí hledači pokladů

Na figurkách dělal kromě Marka Bedforda („exkluzivní“ figurkář pro Fanatic) i Colin Dixon (tvůrce většiny figurek trpaslíků pro Warhammer) a figurky jsou velice slušné. Jejich příslušnost k Mordheimu vystihuje znak na štítu.

S nákupem těchto figurek je to jakési podivné. Podle webových stránek GW lze koupit krabičku za 18 liber, která obsahuje jednoho šlechtice, dva šampiony, dva krátké vousy (ty figurky s kopím) a tři bojovníky, a nebo blistery, a to blister se šlechticem za 5 liber, blister se dvěma krátkými vousy za 7 liber a blister se třemi bojovníky za 7 liber. Nikdy se ovšem nezmiňuje blister se samostatným šampionem, a už vůbec se nikde nezmiňuje trolobijce – ač je na obrázku vyfocen; leda že by on byl tím druhým šampionem (obrázek by měl ukazovat obsah krabičky). No a ani se nikde nemluví o hromovládcích, ani pro ně nikde nejsou vyfocené žádné figurky. Snad budou nějaké rozumnější informace uvedené u nových, aktualizovaných pravidel pro tento gang, která vyšla v časopise Town Cryer 24. Uvidáme, jakmile se mi tento časopis dostane do ruky.