Nový Eltharion

Rubrika: Warhammer

Po dlouhé odmlce způsobené mým stěhováním do nového bytu a spojenými činnostmi k zajištění živobytí se opět vracím k aktualizaci svého webu. Dnes začneme jen malou „pozorností“, figurkami dvou nových elfích hrdinů. Jeden patří k vznešeným elfům, druhý k temným.

Eltharion EltharionEltharion, zvolen strážcem Tor Yvresse, statečně vzdoroval hněvu samotného černokněžnického krále. Přemožen nečistými čáry, Eltharion podstoupil nepředstavitelné mučení, a poté bylo jeho zbídačené tělo a otřesená duše ponechány jako varování všem, kteří by snad chtěli odporovat černokněžnickému králi. Díky své nepřemožitelné vůli poté Eltharion vstoupil do řad Vládců meče, kde exceloval ve všech oblastech výcviku, a to navzdory ztátě zraku, kterou utrpěl při boji s Malekithem.

Elthariona už pochopitelně známe ze čtvrté edice Warhammeru, tehdy ovšem seděl na gryfovi. Nový Eltharion o gryfa zcela evidentně přišel. Tato nová figurka se řadí ke všem novým vznešeným elfům, je mnohem hubenější než starší figurky elfů, což jí dává mrštnější vzhled. To je vpořádku, co se mi už ovšem nelíbí, je podivná zkroucená poloha, v níž drží svůj oboruční meč. Protože jsem se kdysi účastnil dřeváren, tak samozřejmě vím, že se jedná o obranu, o kryt mečem před protivníkovým sekem, ale u této figurky mi to připadá, že je ta poloha asi až příliš krkolomná. Nehledě na to, že hrdina v obranné poloze – to určitě není inspirativní figurka a jsem zvědav na její úspěch.

Stínobřit Stínobřit (Shadowblade)Ač se jeví mladým dle měřítek temných elfů, Stínobřit je již nyní nejlepším zabijákem, který kdy vzešel z výcviku Khainova chrámu. Stal se legendou mezi Druchii, jeho pozoruhodné činy jsou vyprávěny jako večerní příběhy dychtivým dětem temných elfů. Nejslavnějším ze všech je událost, kdy sám a bez jakékoliv pomoci povraždil kompletní osádku Sokolí plachetnice vznešených elfů, které zabíjel jednoho po druhém po několik dlouhých dnů, každého jinou smrtí.

Figurka má opět mnohem hubenější a mrštnější nádech, podobně jako mnozí temní elfové z šesté edice WH. Obecně mi podle této fotky připadá tato figurka jako poměrně rozumná.

Figurky vyjdou 22. února a pravidla pro ně budou v únorovém čísle časopise White Dwarf.