Pohraniční patrola

Rubrika: Warhammer

Typickou situací je, že si hráč koupí základ své nové armády a chtěl by hrát Warhammer, ale jeho armáda je velmi malá. Přinášímae Vám článek o tom, jak hrát s malými armádami ve Warhammeru tak, aby tyto bitvy byly zajímavé a zábavné.
Pohraniční patrola

Standardní bitva armád o velikosti 2000 bodů ve Warhammeru trvá docela dlouho, nemluvě o tom, že postavit tak velkou armádu vyžaduje poměrně hodně financí a také času, pokud hodláte armádu malovat a konvertovat. Standardní pravidla Warhammeru jsou však optimalizovaná na takto velké armády, proto se příliš nehodí pro bitvy menší.

Na druhé straně se ovšem najde spousta důvodů, proč si malé hry zahrát. Jak jsem se již výše zmínil, pro někoho může být limitujícím faktorem čas, jelikož kvůli práci/škole/rodině apod. si nedokáže snadno najít 3 hodiny času, které jsou na velkou bitvu zapotřebí. Pro jiného jsou omezením peníze, nemůže si dovolit velkou investici do armády standardní velikosti. To se často týká nováčků, kteří si nakoupili své první jednotky a chtěli by si zahrát…

Článek Pohraniční patrola přináší speciální modifikace pravidel Warhammeru pro hry s armádami o velikosti 500 bodů, a také návod na týmovou hru dvou hráčů na každé straně bitevního pole. Součástí článku jsou také dva scénáře, speciálně upravené pro malé armády.

  Pohraniční patrola (383,1 KiB, 6 491 stažení)