Beskyd Model Kit Show

Rubrika: Malování

Minulý víkend jsem se jel podívat do Kopřivnice na 10. ročník výstavy Beskyd Model Kit Show. Jedná se o tradiční modelářskou akci se spoustou letadýlek, lodí a aut, ale také nějakýma figurkama. Tady je malý reportík.

Figurky byly na výstavě rozděleny do 4 kategorií:

  • F1: do 90 mm
  • F2: nad 90 mm
  • F3: busty
  • W: Warhammer

V každé kategorii bylo cca. okolo 10-15 modelů, kromě bust, ty byly jenom 4. Ale všechny stály za to.

Co mně nejvíce zaujalo byla kategorie F1, ve které bylo 6 figurek z Konfrontace od člověka podepsaného jako Š. Los. Později se ukázalo, že se jedná o osobu vystupující na internetu pod pseudonymem Bogno. Kvalita namalování parádní, krásné podstavce.

Udělal jsem nějaké fotky, jsou ale brané z ruky, takže kvalita tomu odpovídá.

Kategorie Warhammer byla na tom kvalitativně podstatně hůře, přesto tady bylo alemožství nadprůměrně namalovaných fgurek.

Kromě soutěžních modelů v kategorii Warhammer(na druhé fotce vlevo) tam byla i spousta tabletop namalovaných figurek pro Warhammer a LotRa, což napovídalo, že se buď přímo v Kopřivnici nebo v blízkém okolí hrají tyto hry hrají s hezky namalovanými figurkami.A tady je pár fotek, kde je vidět, že tam byly i jiné figurky než k Warhammeru či Konfrontaci. Bylo jich tam ale mnohem více, jen jsem měl s sebou svého dvouletého syna a to mi nedávalo moc prostoru a času k focení.


Takže za rok zase v Kopřivnici!