Malování armád – překlad článku z časopisu White Dwarf

Rubrika: Malování

Když jsem před čtyřmi měsíci psal o tom, že mě figurky nadále zajímají a že bych rád na svůj web občas něco ohledně figurek ještě napsal, rozhodně jsem tím nemyslel to, že když mi Maelstrom pošle mail o slevové akci, tak to hodím na svůj web a to bude nějaký úžasný obsah o figurkách. Moje představa samozřejmě byla, že k figurkám přidám i nějaký obsah, ať už se bude jednat o fotky svých figurek, až zase jednou nějaké namaluji, případně nový materiál k Mordheimu nebo jiné hře a nebo třeba překlad nějakého článku od GW.

V dubnovém čísle časopisu White Dwarf se mi zalíbil článek o malování celých armád. Někteří z Vás mě znají a tak vědí, že rád maluji figurky co nejlépe, dlouho se s nimi piplám, abych na ně mohl být pyšný. Ale na druhou stranu plně rozumím tomu, že když je zapotřebí namalovat armádu o sto nebo stopadesáti hlavách, nelze mít každou figurku namalovanou jako od ´Eavy Metal malíře. V tomto případě musí jít i o kvantitu, ne jen o kvalitu. Ale stále je možné namalovat celou armádu velmi slušně. Tak, aby ostatní hráči chodili mlsně okolo té Vaší a tiše záviděli. A Vy přitom s malováním armády nestrávíte věčnost. Tak právě o tom článek je.

Postupy při malování celé armády jsou sice demonstrovány na armádě Mordorských orků pro hru Pán prstenů, ale principy jsou obecné a lze je použít i při malování figurek pro jiné hry.

Malování armád

Článek jsem tedy opět přeložil a vy si jej můžete stáhnout z mých stránek. Než se vrátím na bitevní figurkové pole, tak ještě nějaký čas uplyne, tak ať je potom na co koukat!

  Malování armád (6,3 MiB, 2 542 stažení)