Český gadget nelze nahrát do galerie u Microsoftu

Rubrika: Počítače

Svůj gadget Počasí MeteopressMod jsem samozřejmě chtěl umístit do galerie gadgetů na stránkách Microsoftu. Pokud hledáte gadgety pro Vistu pomocí Googlu, jeden z nejvýše umístěných výsledků je právě tato galerie. No a v neposlední řadě přímo ve Windows, pokud kliknete v dialogu pro správu gadgetů na odkaz Získat více miniaplikací online, otevře se Váš oblíbený browser a v něm právě Microsoftí galerie gadgetů.

K nahrání gadgetu slouží odkaz vlevo dole — Odeslat položku. Objeví se Vám krásný formulář, kde musíte vyplnit název gadgetu, popis a další informace, no a pak tam nahrajete gadget a nebo uvedete odkaz na již existující webové umístění, kam jste ho nahráli. A již zde jsem začal tušit zradu: jednou z položek ve formuláři je jazyk gadgetu, no a čeština chybí. Můžete si všimnout zajímavého paradoxu: zatímco celý formulář na Vás mluví česky, mezi nabízenými jazyky ten náš rodný dialekt není.

Při vkládání nového gadgetu je celý formulář v češtině, ale jako jazyk gadgettu češtinu uvést nelze

Nezbylo nic jiného, než zkusit zvolit jiný jazyk. Tak jsem nechal angličtinu, vše poctivě vyplnil a odeslal. Netrvalo dlouho a dorazil mi z Microsoftu mail, že můj gadget není možné zobrazit, protože jazyk neodpovídá tomu, který jsem uvedl. A že tu mailovou schránku, z které mi mail posílají, nikdo nečte, tak ať se neobtěžuji odpovídat. Můžu jít tak akorát na lampárnu.

Máte špatně nastavený jazyk - to vím, ale správný nastavit nelze.

Nějakým způsobem se tam samozřejmě muselo dostat těch pár českých gadgetů, které tam straší. Když se ale pozorně podíváte, zjistíte, že se jedná o starší kousky s datem vydání nejpozději na jaře 2008. Novější kousky chybí. Škoda. Nejen pro můj gadget, ale obecně pro všechny potenciální české gadgety pro Windows Vista.