Skutečné počasí pro Google Desktop

Rubrika: Počítače

Asi Vám to přijde neuvěřitelné, ale ještě žiju :-) V posledních dnech jsem opět cosi splodil. Nicméně tentokrát to vůbec nesouvisí s figurkama. Spáchal jsem sůj první gadget pro Google Dekstop sidebar.

Teda vlastně druhý, ale protože ten dřívější nemá veřejného užití, tak ho nepočítám.

Sidebar s gadgety se mi líbí a rád jej používám. V práci máme jako korporátní rozhodnutí nadále Windows XP (jen konstatování faktu, nic proti Vistě, ani nic proti XP), a tak mám nainstalovaný Google Desktop s jeho prohledáváním lokálního počítače a s jeho sidebarem. Pro sidebar existuje spousta gadgetů a jako většina uživatelů v něm mám analogové hodiny, RSS čtečku, měřič CPU atd.

Líbí se mi i gadgety s předpovědí počasí, nicméně… všechny globální gadgety s předpovědí jsou špatné. Data o předpovědi pro Českou republiku čerpají z globálních předpovědí v Americe, v lepším případě v Anglii. A jakou mají v Londýně nebo New Yorku předpověď pro Olomouc? Překvapivě úplně stejnou jako pro Prahu, Liberec nebo Znojmo (přece v těch místech není stejné počasí). A navíc stejně špatnou, často se silně lišící od reality. Takže standardní gadgety pro počasí mohou být vzhledově zdařilé, ale informačně jsou naprosto nepoužitelné.

Gadget Počasí - v sidebaru

Narazil jsem na gadget počasí čerpající data z českého Meteopressu. Gadget tedy čerpá kvalitní data, navíc i vypadá hezky. Bohužel je pro Vista sidebar (nic proti němu), tudíž ho na firemním notebooku nepoužiju. Tak jsem ho kuchnul, prostudoval a začal přepisovat pro Google Desktop sidebar.

Pochopitelně, že mi to nedalo a trochu jsem ho vylepšil. Teda kromě toho, že detail se detail rozbaluje standardním tlačítkem pro tento účel (což Google Sidebar na rozdíl od Visty má), tak se v detailu zobrazuje podstatně více informací.

Gadget Počasí - v sidebaru

V této chvíli teda máme první release. Tak si to stahujte, používejte, užívejte…

  Počasí Meteopress (868,0 KiB, 167 284 stažení)